‘Saklı Yüzler Bosna’ filminin galası Kosova’da yapıldı

Türkiye’de yaşayan Kosova asıllı oyuncu ve yönetmen Gökhan Tunalıgil’in hem yönettiği hem de başrolünde oynadığı ‘Saklı Yüzler Bosna’ filminin galası, Kosova’nın Prizren kentinde yapıldı.

Yönetmenliğini Tunalıgil ile birlikte Haktan Özkan’ın üstlendiği filmin galasına, T.C Prizren Başkonsolosu Celal Doğan, Mamuşa Belediyesi Başkanı Abdülhadi Krasniç, Yunus Emre Enstitüsü Kosova Koordinatörü Ramazan Yılmaz, Türk Temsil Heyet Başkanı Albay Recai Yılmaz’ın yanı sıra filmin oyuncuları katıldı.

Art Theatre organizasyonuyla Prizren’deki Doku Kino salonunda gerçekleşen gala gecesinde konuşan Tunalıgil, doğup büyüdüğü topraklar olan Kosova’da bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Bosna-Hersek’i anlatan çok sayıda filmin çekildiğini ancak her filmde senaryolara aşk hikâyeleri eklendiğini vurgulayan Tunalıgil, kendilerinin çektiği bu filmde savaşta yaşanan gerçekleri aktardıklarını söyledi. Filmin, Türkiye’deki tüm sinemalarda gösterime girdiğini ifade eden Tunalıgil, önümüzdeki günlerde ‘Saklı Yüzler Kosova’ filminin çekimlerine de başlayacaklarını söyledi.

hürriyet

Read Previous

Sırbistan’daki SDA Genel Başkanı Ugljanin’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek

Read Next

Bulgaristan Cumhuriyet Başsavcısı Geşev ve ailesine bombalı suikast girişimi