Prizren’de Türk ve Boşnak öğrencilere ders kitapları temin edilemedi

Prizren’deki Türk ve Boşnak öğrencilere İngilizce kitap dışında herhangi bir ders  kitap temin edilemediği, Roman, Aşkali ve Mısırlı öğrencilerin büyük çoğunluğuna ise henüz kitap verilmediği öğrenildi.

Prizren belediyesi Eğitim Müdürü Luljeta Veselaj- Gutaj KosovaPress’e verdiği röportajda, öğrencilere kitap sağlama konusunda ekonomik faktörler ve teknik sorunlar da dahil olmak üzere zorluklarla karşılaştıklarını belirtti.

Gutaj, “Türk ve Boşnak toplulukları öğrencilerine  ders kitaplarının temin edilmesi  konusunda  daha belirgin sorunlarımız var.  Gündemler gelmedi bile, hatalar vardı, iade edildi. Kitapları bile yok, sadece İngilizce kitabı var, dolayısıyla Türk ve Boşnak öğrencilerinin  başka kitabı da yok. En belirgin sorunlar Roman, Aşkali ve Mısırlı topluluklarda görülüyor. Bunların ders kitaplarına erişme sorunu mevcut.” dedi.

Velilerden sürekli şikayetler geldiğini  belirten Gutaj, önümüzdeki 10 gün içinde bile  Türk ve Boşnak  öğrencilere ders kitabı verilmesinin beklenmediğini vurguladı.

Gutaj, velilerin,  mali kaynakların geri ödenmesi için e-Kosova platformuna başvuru yapma girişimlerinde engellerle karşılaştıklarını da sözlerine ekledi.

Kosovaport

Read Previous

Kırcaali, Bulgar ve Türk futbol hakemlerinin dostluk maçına ev sahipliği yaptı

Read Next

Balkan ülkeleri arasında işbirliği toplantısı sona erdi