Bu yıl ikincisi düzenlenen İnvest İn Prizren / Prizren Yatırım Forumu’nun açılışı dün akşam Başbakan Albin Kurti’nin de katılımıyla gerçekleşti.

Prizren Belediye Başkanı Mytaher Haskuka ev sahipliğinde gerçekleşen açılışa, Başbakan Albin Kurti, Milletvekilleri, bakanlık temsilcileri, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve heyeti, Bodrum, Karşıyaka, Tiran, Buca, Plevne, Ulçin ve Çeşme Belediyeleri heyetleri, Prizrenli iş insanları ile birçok sivil toplum kuruluşunun temsilcileri katıldı.

Prizren Belediye Başkanı Mytaher Haskuka, “Prizren Belediyesi, 2019 yılında diasporadan ve dünyanın farklı ülkelerinden 60 işletmeyi Kosova’ya getiren ve bu forumu yerel düzeyde düzenleyen ilk belediyedir. Yatırım fırsatları için yaptığımız sunumlar ve işletmelerimizin misafir işletme temsilcileri ile gerçekleştirdiği B2B görüşmeleri sayesinde Prizren’deki bazı yerel işletmelerin büyümesini ve genişlemesini sağlayan çeşitli ortaklıklar oluşturulmuştur” ifadelerine yer verdi.

Prizren Belediyesi Turizm ve Ekonomik Kalkınma Müdürü Sevil Liman Kazaz ise, “Amacımız, Prizren Belediyesi olarak şehrimizin katma değerini artırmak, ekonomik güçlenmeyi sağlamak ve yeni iş olanakları yaratmak” dedi.

Prizren Yatırım Forumu’nda yurt dışından ve yurt içinden çok sayıda iş insanı bir araya gelme fırsatı yakaladı.

Forumun açılışına katılan Başbakan Kurti, KDTP Milletvekilleri Fidan Brina Jılta ve Enis Kervan ile de ayaküstü görüşmelerde bulundu.

Üç gün sürecek olan forum bugün, B2B görüşmeleri ve Esnaf Yerli Üreticiler Fuarı ile devam ediyor.

Kosovaport

Önceki Haber

Bulgaristan’da yangın güvenliği kurallarına uyum denetleniyor

Sonraki Haber

3 bin 340 kişi Seçmen Listesi’ndeki bilgilerini kontrol etti