Bulgaristan’da Ağustos ayının başından bu yana polis ve itfaiye ekipleri, müşterek çalışma yaparak tabiat parkları, villa alanları, piknik alanları, sığınaklar, eko-patikalar, dağ evleri, kamp alanları, turistik yerlerde ve çiftçiler tarafından yangın güvenliği kuralları ve yönetmeliklerine uyup uyulmadığı kontrol ediliyor.

Orman işletmeleri ve milli parkların ekipleri de denetlenen alanların çoğunda yapılan çalışmalarda yer almaktadır.

İçişleri Bakanlığı, “Kampanya, büyük ve karmaşık yangın risklerini en aza indirmek için İçişleri Bakanlığı yetkilileri tarafından alınan önleyici tedbirlerin bir parçasıdır” diye bildirdi.

Şimdiye kadar 5 014 denetim gerçekleştirildi, yarısı kuru bitki örtüsü ve bitki atıklarının yakılmasıyla ilgili tespit edilen idari ihlaller için 35 idari para cezası karar tutanağı düzenlendi.

Tahıllı alanları, ulusal karayolları ve ilçe karayolları ağının bir parçası olan yollardan ayıran yangın emniyet şeritleri bulunmaması nedeniyle yapılan ihlaller önemli sayıdadır. Hazırlanan idari para cezası karar tutanaklarının bir kısmı, anız yakmanın yanı sıra ilk söndürme çalışması için gerekli araçlarla donatılmamış yerlerde yangın çalışmaları yapmak içindir. Açık havada ateş yaktıkları için turistlere de yaptırımlar uygulandı.

Kircaalihaber

Önceki Haber

Fanatik Yahudi grup İsrail polisi korumasında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi

Sonraki Haber

Prizren Yatırım Forumu başladı