Priştine’de Uluslararası Turizm Fuarı açıldı

Kosova Turizm Birliği tarafından düzenlenen Uluslararası Turizm Fuarı bugün ziyaretçilere kapılarını açtı. Bu yıl ikincisi Priştine’de yapılan fuara 200’den fazla turizm acentesi katılıyor.

Turizmi geliştirmek ve Kosova’yı tanıtmak amacını güden fuarının açılışında Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani de yer aldı.

Turizmi, istihdam ve iyi gelir yaratan bir sektör olarak değerlendiren Osmani, “Turizm, devletin ekonomik büyümesine katkıda bulunuyor. Günümüzde turizm bir endüstri olarak vatandaşlar için birçok iş ve gelir yaratmaktadır. Kültür, turizmin olmazsa olmazıdır. Kültür turizmi, gelenek ve kültürümüzün korunmasına katkıda bulunmaktadır” ifadelerini kullandı.

Osmani, konuşmasında, Kosova’nın imajını değiştiren çeşitli festivallerin düzenlendiğini de anımsattı.

Kosova Turizm Birliği Başkanı Baki Hoti de, fuarın amacına değinerek, yerli ve yabancı olmak üzere 10 ülkeden 200’ün üzerinde firma ile bu büyüklükte bir fuarı sonunda gerçekleştirmeyi başardıklarını belirtti.

Hoti, “Temel amaç turizmi, geleneklerimizi, değerlerimizi tanıtmaktır.“ dedi. Priştine Belediye Başkanı Përparim Rama ise turizm kapasitelerini artırmaya odaklanacağını vurguladı.

Priştine Uluslararası Turizm Fuarı 3 gün açık kalacak.

Kosovaport

Read Previous

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Türkiye, sadece bölgede değil, tüm dünyada sözü geçen bir ülke haline gelmiştir

Read Next

Bulgaristan’da iflas uyarısı medyaya sızdı