Priştine Belediyesi, TİKA’nın Büyük Hamam olarak bilinen Fatih Hamamı’nın  restorasyon projesinin iptal edilmediğini duyurdu.

Kültür Gençlik ve Spor Bakanının medya danışmanının  projenin askıya alındığını belirtmesi ardından, Priştine Belediyesi’nden açıklama geldi.

Belediye , TİKA ile hamamın restorasyonu konusunda yapılan anlaşmanın iptal edilmediğini duyurdu.

Priştine Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, restorasyona ilişkin Kosova Tarihi Eserleri Koruma Enstitüsü’nün kararının şikayet komisyonu tarafından iptal edilmesinin, projenin de iptal edildiği anlamına gelmeyeceği vurgulandı.

Açıklamada ayrıca, “Kararın iptali, bazı medyalarda yazıldığı gibi Priştine Büyük Hamamı’nın adından değil, projedeki diğer bazı teknik sorunlardan kaynaklanıyor.  Kültür, Gençlik ve Spor Bakanı Medya Danışmanı dün projenin askıya alındığını medyaya açıkladı. Kültür Bakanlığı Komisyonu ise kararının iptal edildiğini açıkladı, bu da projenin reddedildiği anlamına geliyor. Askıya alma, komisyon kararı yazılı olmadığı sürece projenin gözden geçirilebileceği ve tamamlanabileceği anlamına gelir. Birbiriyle çelişen bu ifadeler konusunda en kısa zamanda açıklama yapılmalıdır. Belediyenin söz konusu kararı medyalardan öğrenmesi ve kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesi endişe vericidir” denildi.

Kosovaport

Önceki Haber

Flo, Makedonya’da açtığı üçüncü mağazasıyla globalde büyümeye devam ediyor

Sonraki Haber

Kosova’da Pazartesi günü AVM, kafe ve restoranlar açılıyor