Pendarovski: Ben anayasa değişikliklerinden yanayım, korkulacak bir şey değil

Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, kendisinin anayasa değişikliklerinden yana olduğunu ve bunun korkulacak bir şey olmadığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, temsilci aracılığıyla anayasa değişiklikleri için çalışma grubuna katıldığını ve siyasi tutumunu açıkça ortaya koyduğunu, Anayasa’nın Bulgarları da dahil ederek değiştirilmesinden yana olduğunu vurguladı.

Pendarovski, “(Anayasa Değişiklikleri Çalışma Grubuna) Temsilcim aracılığıyla katılıyorum ve bununla siyasi görüşümü açıkça belirtiyorum, bu anayasa değişikliklerinden yanayım, bizim için korkunç bir şey olmadığını düşünüyorum ve Bulgarları diğer 6-7 milletle birlikte anayasaya eklersek ülkenin çökmeyeceğini düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Genel kamuoyunun ve hepimizin bildiği bir zorunluluk olduğu düşünülürse, objektif olarak burada yapılacak pek bir şey olmadığını ifade eden Pendarovski, “Kaç seansa ihtiyaçları olacak bilmiyorum ama gerçek şu ki bu prosedürün başlaması ve halkın önünde gerçekleşecek olması iyi, burada gizli gündemler yok, böylece birileri diğer tüm etnik topluluklar için Anayasa’nın Giriş bölümünde ve normatif bölümünde getirilenlerin dışında bir şey yapılacağından korkmamalıdır. Bulgarlar için elbette bir fark olmayacak.” ifadelerini kullandı.

Read Previous

Dodik’ten ‘anlamsız ülke’ açıklaması

Read Next

Prof. Dr. Mehmet Samsakçı, Yahya Kemal Enstitüsü Müdürü oldu