Pekin zenginlikte birinci, İstanbul ise 28 milyarder ile 13. sırada

Şehirlerde yaşayan milyarderleri kriterlerine göre puanlayan Hurun Report’un listesinde 100 zenginle Pekin birinci sırada yer aldı.

Çin, son dönemde yaşadığı ekonomik çalkantılara rağmen son bir yıl içinde 32 yeni milyarder ile birinci sıraya yükselmeyi başardı. Sadece 4 zengin artışı ile toplamda 95 milyardere sahip olan New York ise ikinci sıraya düştü. Hurun Report’a göre 66 milyarderin yaşadığı Moskova 3. sırada, Hong Kong (64) 4. sırada, Shanghai (50) 5. sırada, Londra (50) 6. sırada, İstanbul ise 28 milyarder ile 13. sırada yer aldı.

Listede Çin toplam 568 milyarderi ile birinci, ABD, 535 milyarderi ile ikinci sırada, Hindistan ise 111 milyarderler ile üçüncü sırada yer aldı. Hindistan son yılda 14 milyarder artışı ile dikkat çekti.

Dünyanın en zengin insanı Bill Gates

Listede Bill Gates, 80 milyar dolar ile birinci, Warren Buffet 68 milyar dolar ile ikinci, İspanyalı Amancio Ortega 64 milyar dolar ile üçüncü, Jeff Bezos 53 milyar dolar ile dördüncü, Carlos Slim 50 milyar dolar ile beşinci sırada yer aldı.

Rapora göre Carlos Slim’in yatırımları yüzde 40 oranında azaldığı görüldü.
Çin’in emlak zengini Wang Jianlin’in geliri 26 milyar dolar olarak açıklandı.

New York’ta yaşayan en zenginler arasında 44 milyar dolar ile David Koch birinci, Michael Bloomberg 37 milyar dolar ile ikinci sırada yer aldı.

Google’ın kurucusu Sergey Brin, 33 milyar dolar ile en zengin göçmen kökenli işadamı olarak kayıtlara geçti.

Read Previous

Afrika’da hayvanları sarhoş eden meyve

Read Next

Yarın Kosova için kritik gün

One Comment

  • I am very impressed with your writing casinocommunity I couldn’t think of this, but it’s amazing! I wrote several posts similar to this one, but please come and see!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *