Özel Yetkili Savcılık engellemelere rağmen istediği belgelere ulaşıyor

Özel Yetkil Savcılık çalışmalarında bir kez daha engellemelerle karşı karşıya geldi. Bu kez Merkezi Kayıt Kuruluşu, Özel Yetkili Savcılık ile işbirliğe yanaşmadı. Dolayısıyla polis müdahale etme zorunda kaldı.

“Alfa” Özel Polis birimleri dün akşam Merkezi Kayıt Kuruluşu’nun tüm giriş çıkışlarını bloke etti. Özel Yetkili Savcılık talebi doğrultusunda yapılan incelemelerde gerekli belgelere ulaşıldı. Merkezi Kayıt Kuruluşu’nun bazı yetkilileri Özel Savcılığı ile işbirliği yapmayı redettikten sonra polis ekipleri müdahale etmek zorunda kaldılar.

Bazı siyasi analistler, Merkezi Kayıt Kuruluşu’nun, Özel Yetkili Savcı ile işbirliği yapmaması devlet kurumlarının siyasallaşmasının bir sonucu olduğunu belirtiyorlar.

Siyasi analist Naser Ziberi, “Sözkonusu örnek kurumların siyasallaştığını gösteriyor. Özel Yetkili Savcılığın engellerle karşılanacağı bekleniyordu. Ancak Özel Yekili Savcılı süreci tamamlamak için çalışmalara devam edecek. Dün akşam mahkemeden arama izni çıkarılması sürecin sonuçlanabileceğinin bir göstergesidir.” dedi.

Read Previous

Bakan Furkan Çako “Snejana” Anaokulu ve “Derya” Derneği’ni ziyaret etti

Read Next

İlhami Emin: “Denizleri cennet sanırlar büyümeden büyüyen Suriyeli çocuklar…”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *