Özel Yetkili Savcı Yaneva: “Cumhurbaşkanı, milletvekilleri ve anayasa mahkemesi üyeleri geyrimeşru olarak seçildiler”

Üsküp’te düzenlenen “Üst düzey yolsuzluklara karşı etkili mücadele: Kişi veya sistem sorunu” konulu konferansa katılan Özel Yetkili Savcı Katica Yaneva `Titanik` davası ile ilgili özel açıklamalar yaptı.

Özel Yetkili Savcı Yaneva, “Titanik” davasına ilişkin savcılığın elinde bulundurduğu kanıtlar Cumhurbaşkanı, Milletvekilleri ve Anayasa Mahkemesi üyeleri geyrimeşru olarak seçildikleri ve sözkonusu kurumların gayrimeşru olduğunu vurguladı.

Yaneva, ”Titanik davasında 2012, 2013 ve 2014 yıllarında yapılan seçimlere hile karıştığına yönelik şüpheler var. Soruşturma başlatılan sözkonusu kişiler o dönemde yüksek görevlerde bulunuyorlşardı. Bazıları ise hala yüksek görevlerde.” dedi.

Meclisin Siyasi Sistem Komisyonu ve Savcılar Konseyi oturumlarına neden katılmadığı yönündeki gazeteci sorusuna, Yaneva, kısaca “Sözkonusu kurumlara gitme niyetinde değilim” ifadelerini kullandı.

Read Previous

Muhittin Kahveci: “Yedinci, Sekizinci ve Dokuzuncu Sınıflar için Camridge tarafından onaylanan yeni ders kitapları geliyor”

Read Next

Devlet Seçim Komisyonu saha denetimine bu hafta başlıyor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *