Muhittin Kahveci: “Yedinci, Sekizinci ve Dokuzuncu Sınıflar için Camridge tarafından onaylanan yeni ders kitapları geliyor”

Talim ve Terbiye Kurumu Genel Müdürü, bugün basına gönderdiği yazılı açıklamada Eğitim Bakanlığı Pedagoji kurumu yedinci, sekizinci ve dokuzuncu sınıflar için Cambridge (kembriç) tarafından onaylanan yeni müfredatlara uygun ders kitaplarının yazılması için ilan açtığını vurguladı.

Önümüzdeki okuma yılı için Cambridge tarafından onaylanan yeni ders kitapları şunlar olacaktır: Yedinci sınıf Matematik ve Biyoloji, Sekizinci sınıf Matematik, Biyoloji, Fizik ve Kimya, Dokuzuncu sınıf Matematik, Biyoloji, Fizik ve Kimya kitapları.

Belirtilen ders kitapları Makedonca ve Arnavutça’nın yanı sıra Türkçe’ye tercüme edilip okullara dağıtılacak.

Bilindiği üzere 2014/2015 okuma yılında 1,2 ve 3 cü sınıflar için Matematik ve Doğa Bilimleri ders kitapları ve 2015/2016 okuma yılında 4,5 ve 6.cı sınıfları için Matematik ve Doğa Bilimleri ders kitapları Cambridge tarafından onaylanan müfredata göre yazılıp okullarımıza dağıtımı yapılmıştı.

Yazılı açıklamada, ayrıca şu biligilere yer verilmektedir:

“Önümüzdeki okuma yılı için yukarıda belirtilen ders kitaplarının yazılması ve onayından sonra ilkokullara yönelik Cambridge tarafından onaylanan ders kitapları tamamlanacaktır. Böylelikle 2017/2018 okuma yılı itibariyle Cambridge tarafından onaylanan ders kitapları lise ve dengi okullarda devam edecektir.”

Read Previous

Romanya’nın ünlü başsavcısı Kovesi: “Dava açmak yeterli değil, sonuç alınması gerekiyor”

Read Next

Özel Yetkili Savcı Yaneva: “Cumhurbaşkanı, milletvekilleri ve anayasa mahkemesi üyeleri geyrimeşru olarak seçildiler”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *