Osmani’den Hakan Fidan’a hayırlı olsun, Çavuşoğlu’na teşekkür mesajı

Kuzey Makedonya Dışişleri Bakanı Bujar Osmani, Türkiye’nin yeni Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’a hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Kuzey Makedonya Dışişleri Bakanı Bujar Osmani, Türkiye’nin yeni Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’a hayırlı olsun, geçmiş Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na ise teşekkür mesajı yayınladı.

Osmani, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Türkiye’nin yeni Dışişleri Bakanı olarak atanan için Hakan Fidan’ı tebrik ederiz. Kuzey Makedonya ile Türkiye’nin yakın ilişkilerine çok değer veriyoruz ve ülkelerimizin ve vatandaşlarımızın yararına işbirliğimizi ilerletmek için sizinle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz. Hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Paylaşımda, “Kuzey Makedonya, Türkiye ile ilişkilere çok değer veriyor ve ülkelerimizin ve vatandaşlarımızın çıkarları doğrultusunda bu ilişkileri daha da derinleştirmek için ek çaba göstermeye hazırız.” denildi.

Çavuşoğlu’yla birlikte çekilen bir fotoğrafı da paylaşan Osmani, “sevgili Mevlüt Çavuşoğlu gerçekten de geçtiğimiz yıllarda sizinle çalışmak bir zevkti. Kuzey Makedonya ve Türkiye arasındaki geleneksel yakın ve dostane ilişkileri beslemeye devam etme isteğiniz için teşekkür ederiz. Bundan sonraki görevlerinde üstün başarı dilerim.” dedi.

https://twitter.com/Bujar_O/status/1665275390804279297/photo/1

https://twitter.com/Bujar_O/status/1665275154497241090

Read Previous

Sırbistan’da “Dünya Kahvaltı Günü” Etkinliği Düzenlendi

Read Next

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Türkiye’nin Kosova’daki NATO varlığına ilave birlik gönderme kararı için müteşekkirim