Osmani, Kosova’nın uluslararası alanda tanınması konusunda Türkiye’den destek istedi

Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani, Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Sabri Tunç Angılı’yı kabul ederek ülkedeki son gelişmelerin yanı sıra Kosova ile Türkiye arasındaki ikili ilişkileri görüştü.

Cumhurbaşkanı Osmani, Türkiye’nin,  Kosova’nın ortağı ve daimi destekçisi olmayı sürdürdüğünü belirterek, bu bağlamda  Kosova’nın Avrupa-Atlantik yönelimine  olan bağlılığını vurguladı.

Osmani,  Kosova’nın uluslararası örgütlere üyeliğinin ve uluslararası alanda tanınmasının gerekliliğine vurgu yaparak, Türkiye’den desteğin devamını talep etti.

Cumhurbaşkanı Osmani, Büyükelçi Angılı ile yaptığı görüşmede, Kosova ile  Türkiye arasında ikili ilişkilerin derinleştirilmesi ve bu kapsamda  ekonomik işbirliğinin yoğunlaştırılması, ayrıca bu ilişkilerin dış politikada da ilerletilmesinin gereğini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Osmani ve Büyükelçi Angılı ayrıca ikili işbirliği alanındaki bir dizi konuyu, Uluslararası Kadın, Barış ve Güvenlik Forumu’nun bu yılki edisyonunun yanı sıra karşılıklı çıkardan olan  diğer konuları da ele aldı.
Kosovaport

Read Previous

Filistinli kaynaklar: Hamas, Gazze’de her biri 45 gün sürecek 3 aşamalı esir takası ve ateşkes öngören planı kabul etti

Read Next

Bulgaristan Başbakanı Denkov: Çiftçilere yönelik yeni mutabakat taslağına hazırız