Olağanüstüsün Karsu Dönmez

Çok küçük yaşlarda piyano çalmaya başlayan Amsterdam doğumlu Türk asıllı sanatçı Karsu Dönmez, bu akşam Üsküp Ordu evinde uzun zaman unutulmayacak olağanüstü bir konser düzenledi.

Hüsamettin Gina / TİMEBALKAN

“Sonbahar Müzik Festivali” kapsamında ve Üsküp Yunus Emre Enstitüsü’nün katkılarıyla düzenlenen konserde salonu dolduran müzikseveler harika dakikalar yaşadılar. Seyirciler, konseri “Keşke hiç bitmeseydi de, sabaha kadar devam etseydik” diye yorumladılar.

dsc_0055

Şarkıcı, piyanist, besteci ve söz yazarı olan Karsu Dönmez, İngilizce ve Türkçe söylediği caz, blues, funk, reggea ve türkü etkisi taşıyan güzel şarkıları ile Ordu Evini dolduran hayranlarına unutulmayacak dakikalar yaşattı.
Karsu Dönmez söylediği eserler dışında, Stand – up camiasını kıskandıracak bir performans da gösterdi.
Kendi deyimi ile “dandik” Türkçesi ile hayatından kesintiler anlatan Karsu Dönmez, salonu dolduran konukları hem eğlendirdi, hem de güldürdü.

“Kız seni alan yaşadı”, “Seni sevmediğim yalan”, “Gesi Bağları” şarkı ve türkülerinin yanı sıra Karsu Dönmez, Barış Manço’nun “Domates, biber, patlıcan” eserini de seslendirdi. Barış Manço’nun unutulmayan şarkısını seslendirirken piyano başında adeta kendinden geçen Karsu Dönmez, konser boyunca gösterdiği üst düzey performasını zirveye çıkardı.

dsc_0061

Gösterdiği performans ile salondakileri büyüleyen dünyaca ünlü piyanist Karsu Dönmez, mütevazi kişiliği, güler yüzü ve sepmatik sohbeti ile konukların gönüllerini fethetti.

Konserin sonunda Üsküp Yunus Emre Enstitüsü Müdür Vekili Fuat Korkmaz, kısa bir konuşma yaptı. Fuat Korkmaz, gösterdiği olağanüstü performansından dolayı Karsu Dönmez’e teşekkür ederek plaket ve çiçek takdim etti.

Read Previous

Balkanlar Kosova’da buluştu

Read Next

Evet, bir bardak daha çay istiyorum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *