Muhalefet AB entegrasyonu konusundaki tutumu değiştirmesi halinde liderlik toplantısı yapılabilir

Kuzey Makedonya Başbakanı Dimitar Kovaçevski, muhalefetin Avrupa entegrasyonunun devamı konusundaki tutumunu değiştirmesi halinde liderlik toplantısının her an yapılabileceğini söyledi.

Başbakan Dimitar Kovaçevski, konuyla ilgili yaptığı konuşmada, ‘’Ülkenin Avrupa entegrasyonunu sürdürmesi ekonomik açıdan ve jeostratejik konumlanma açısından son derece önemlidir. Batılı değerleri temsil ettiğimize ve bunu öncelikle vatandaşlarımızın iyiliği için Avrupa Birliği üyeliğiyle değerlendirmemiz gerektiğine inanıyorum. Bu nedenle bu son derece önemli sürece destek sağlanması amacıyla görüşmeler her düzeyde devam edecek.’’ ifadelerini kullandı.

Muhalefetin AB tutumunu değiştirmesi halinde liderlik toplantısı yapılabileceğini kaydeden Kovaçevski, ‘’Biz iktidar için destek aramıyoruz ve benim kişisel olarak muhalefetin desteğine de ihtiyacım yok. Muhalefet Başbakan’ı, Hükümeti desteklemek için değil, vatandaşın ve devletin hangi yöne ilerleyeceği vizyonunu, hedefini ve stratejisini desteklemek gibi bir sorumluluğu var.’’ değerlendirmesinde bulundu.

Read Previous

Makedonyalı 400 genç Antalya’yı ziyaret etti

Read Next

Bu yılın ikinci çeyreğinde ölüm oranı doğum oranından daha yüksek