Kuzey Makedonya’da 31 Ekim’de düzenlenecek yerel seçimlerin ikinci turu öncesinde ana muhalefet partisi VMRO DPMNE Kırçova’da miting düzenledi.

VMRO DPMNE Genel Başkanı Hristijan Mickoski, Kırçova’daki mitingde yaptığı konuşmada, seçim günü yaklaştıkça hükümetin baskılarının ve rüşvet verme girişimlerinin yoğunlaştığını söyledi.

Mickoski, “Bunu güçlü oldukları için değil, zayıf oldukları ve kaybedeceklerini bildikleri için yapıyorlar. Yalnızca zayıf bir hükümet, devletin gücünü kötüye kullanmaya başvurur. Ve burada birkaç şeyi vurgulamak istiyorum. Başlarına gelecek olan yenilgi korkusundan dolayı kendilerini içinde buldukları çılgınlık o kadar büyüktür ki, yalanları yaymak, gerilimleri körüklemek, bir şeyler icat etmek için kolları sıvamış durumdalar.” diye konuştu.

Bugünlerde VMRO DPMNE tarafından kamuoyuyla paylaşılan iddialar hakkında bilgi veren Mickoski, “Bu günlerde SDSM yetkililerinin kamu yönetimindeki çalışanları tehdit etmesi ve bir hükümet değişikliği olursa VMRO-DPMNE’nin onları işten atacağı korkusu yaratması nedeniyle birkaç belediye ve şehirden bilgi alıyorum. Biz Zoran Zaev değiliz, canlı insanlar yemiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Önceki Haber

Arnavutluk Başbakanı Rama’dan AB’ye serzeniş: 2003’ten beri hiçbir şey değişmedi

Sonraki Haber

Zaev: Elektrik fiyatını sabit tutuyoruz