Kuzey Makedonya’da ana muhalefet partisi VMRO DPMNE Genel Başkanı Hristijan Mickoski, Kalkandelen Devlet Hastanesi Kovid Merkezi’nde çıkan ve 14 kişinin hayatını kaybettiği yangınla ilgili açıklamalarda bulundu.

VMRO DPMNE Genel Başkanı Hristijan Mickoski, bugün Kalkandelen’deki hastanede hayatını kaybedenlerden birinin ailesini ziyaret etti.

Ziyaret sonrasında açıklamalarda bulunan Mickoski, yangınla ilgili açıklamanın objektif olmasını beklemediğini, ruhsatsız bir hastane olduğunun ve yangın söndürme tesisatı olmadan kullanıma açıldığının açık olduğunu vurguladı.

Mickoski, “Sağlık Bakanı olduğu yerde, vekili olduğu yerde, bu insanlar Hükümete liderlik ederken, tarafsız bir soruşturma beklemiyorum. Binanın kullanım izninin olmadığı ve kullanıma açıldığı çok açık, artık söze gerek yok.” diye konuştu.

Söz konusu olayda cezai sorumluluğun gerekli olduğunu ve buna izin verenlerin hapis yatması gerektiğini ifade eden Mickoski, “Sadece kullanım için ruhsatı olmayan ve kullanıma açılmış bir tesisimiz yok aynı zamanda da soruşturmanın daha fazla tespit etmesi gereken yangından korunma ekipmanı bile yok.” diye konuştu.

Önceki Haber

Gostivar Lisesi’ndeki Türk öğretmenler eğitimi boykot edecek

Sonraki Haber

Yunanistan hedeflenenden daha iyi bütçe performansı gösterdi