Mickoski, VMRO DPMNE’nin teknik hükümet kadrosunu açıkladı

Kuzey Makedonya’da ana muhalefet partisi VMRO-DPMNE lideri Hristiyan Mickoski, bu akşam Telma TV’de verdiği röportajda teknik hükümette yer alması beklenen kadroyu açıkladı.

VMRO DPMNE Genel Başkanı Hristiyan Mickoski, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “İçişleri Bakanı avukat Pançe Toşkovski, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Djoko Velkovski olacak. Maliye Bakan Yardımcısı Elena Petrova, Tarım, Ormancılık ve Su Yönetimi Bakan Yardımcısı Cvetan Tripunovski ve Enformasyon Toplumu ve Kamu Yönetimi Bakan Yardımcısı Stefan Andonovski olacak.” ifadelerini kullandı.

Mickoski, Toşkovski’nin mesleğinin avukatlık olduğunu ve Köprülü’den geldiğini, VMRO – DPMNE Merkez Komitesi üyesi olduğunu ve partinin hukuk işleri komisyonuna liderlik ettiğini söyledi.

Seçime gidilen bu 100 günde mucizeler beklenmemesi gerektiğini kaydeden Mickoski, “100 günde mucizeler imkansızdır, bugüne kadarki tüm teknik hükümetlerin çatışma hükümetleri olduğunu dikkate alırsak, ancak seçim sürecinin doğal bir şekilde ilerlemesine izin vermeyi başarırsak vatandaş, Adil ve demokratik olduğuna güven duyacağız, bu da başarılı olduğumuz anlamına geliyor.” diye konuştu.

Read Previous

İtalya Parlamentosu’ndan Arnavutluk’la yapılan göçmen anlaşmasına onay

Read Next

Caferi: Yetkilerim devreye girdiği andan itibaren mevzuata uygun hareket edeceğim