Mickoski: VMRO-DPMNE’nin af yasasına ilişkin tutumu net

Kuzey Makedonya ana muhalefet partisi VMRO DPMNE Genel Başkanı Hristijan Mickoski, VMRO-DPMNE’nin af yasasına ilişkin tutumunun net olduğunu söyledi.

VMRO-DPMNE lideri Hristijan Mickoski, bugün Meclis’te bu yasayı kabul etmemenin ardındaki nedenlerin anlaşılmaz olup olmadığını değerlendirdi.

Mickoski, “Af yasası konusundaki VMRO-DPMNE pozisyonu açıktır. Şimdi soru, SDSM milletvekilleri ve parti liderliği arasında bir anlayışsızlık olup olmadığıdır” dedi.

Mickoski, “Bu yasa hükümet prosedürünü geçtikten sonra hükümet toplantısında bulundu. Bu, Spasovski, Kovacevski, Mariçiç, Petrovska, Grkovska ve diğer SDMS üyelerinin hükümet toplantısında oy kullandıkları anlamına gelebilirken, milletvekilleri şimdi oy vermeyeceklerini söylüyorlar. Belki şimdi soru, milletvekilleri ve SDSM liderliği arasında bir anlaşmazlık olup olmadığıdır” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bugün, hızlı bir prosedürle getirilmesi gereken af yasası, Meclis’te gereken desteği alamadı. 66 milletvekili “Karşı”, 17 milletvekili “Lehine” oy kullanırken, üçü çekimser oy kullanıldı.

Read Previous

Karadağ’dan Batı’ya güvence

Read Next

Bir haftada 10 binden fazla vatandaş grip aşısı aldı