Mickoski: İktidarı büyük bir yenilgi bekliyor

Kuzey Makedonya’da 17 Ekim’de düzenlenecek yerel seçimler öncesinde ana muhalefet partisi VMRO DPMNE seçim kampanyasını Vinica şehrinde sürdürdü.

VMRO DPMNE Genel Başkanı Hristijan Mickoski, Vinica Belediye Başkan adayı Mile Petkov ve meclis üyelerinin tanıtım programına katılırken milletvekili Antonio Miloşoski de Zrnovci Belediye Başkanı adayı Borço Kocev’in tanıtım toplantısında yer aldı.

VMRO DPMNE Genel Başkanı Mickoski Vinica’da yaptığı konuşmada, SDSM’nin 4 yıl boyunca yaptıkları için tek bir söz etmediklerini ve sadece eleştiride bulunduklarını söyledi.

17 Ekim’de iktidarı büyük bir yenilgi ve sorumluluk beklediğini kaydeden Mickoski, “Şimdi bir zaman makinem olsa ve son düellomuzu geri getirebilseydim ve Zoran Zaev’e ne diyeceklerini sorduğumda, defterini çıkarmasını, takvimi çıkarmasını ve kaç yıldır iktidarda olduğunuzu okumasını söylerdim. Kendisinin ve küçük yavrularının 4 yıldır perişan olmadığını ve en iyi yaptıkları şeyin çalıp yalan söylemek olduğunu unutuyor.” diye konuştu.

Makedonya’nın en yozlaşmış politikacılara sahip en suçlu ülke olduğunu ve halkın daha önce hiç bu kadar kötü yaşamadığını belirten Mickoski bu seçimlerin değişim için bir şans olduğunu yineledi.

Read Previous

Zaev: Bir elimizde NATO, diğer elimizde başarılı bir nüfus sayımı var

Read Next

Simovski: Sayım başarılı oldu, 1 milyon 832 bin 696 kişi sayıldı