Mehmed Arif’in çocuk hikaye kitabı “Nisan Yağmuru” çıktı

Kuzey Makedonyalı Türk yazar ve şair Mehmed Arif’in “Nisan Yağmuru” Çocuk Hikaye kitabı Divan Yayıncılık tarafından yayınlandı.

Divan Yayıncılık’tan kitapla ilgili yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

Her şey hayal etmekle başlar…

Hayal kurmak, hayallerimizin peşinden gitmek, çalışmak, çabalamak, bu eşsiz hayat yolculuğunda kendimizi geliştirmek ve etrafımızı güzelleştirmek ne güzel!

Beklenmedik bir “Nisan Yağmuru” bizi hem heyecanlandırır hem mutlu eder değil mi? Fakat bu “Nisan Yağmuru”, bir “Hikâye Yağmuru.” Sadece çocuklara özel!

Bu kitapta, hayallerini gerçekleştiren kahramanlarımızın hikâyeleri, başarılı ve iyi bir insan olmanın ipuçlarını veriyor. Kitap, macera dolu hayat yolculuklarıyla dolu. Her bir hikâye, çocukların merak duygularını harekete geçirerek öğrenmeyi daha keyifli hâle getiriyor. Her bir hikâye, çocukların duygusal zekâlarını geliştirmeye yardımcı olacak, kendilerini başkalarının yerine koyabilme becerilerini destekleyecek şekilde kaleme alındı.

Bu kitap, çocukların temel insani değerleri ve yaşam prensiplerini öğrenmelerini, değerlerine sahip çıkmalarını ve güzel bir insan olmanın önemini kavramalarını hedefliyor. Aynı zamanda bu kitap, ailecek beraber okuma zamanlarınızı daha anlamlı hâle getirecek ve aile içi iletişiminizi güçlendirecektir.

Uzun yıllar süren çalışma ve gayretler neticesinde bu değerli eseri çocuklara armağan eden yazar ve şair Mehmed Arif’i tebrik eder, yazarlık serüveninde kendisine başarılar dileriz. Yazar, yıllardır Kardelen Çocuk Dergisi’nde her ay neşrettiği çocuk hikâyelerini derlemiş ve özenle düzenlemiştir.

Kitabın kapağı ve sayfalarını çizimleriyle süsleyen değerli sanatçı Nadide Baysal’a teşekkür eder, sanat yolculuğunda daha nice başarılara erişmesini dileriz. Bu çizimler sayesinde çocuklar, hikâyelerin içine kendilerini daha iyi kaptırabilecek ve hayal dünyasının derinliklerine inebilecekler. Bu görseller, çocukların hikâyeleri daha iyi anlamalarına yardımcı olacak ve karakterlerle daha yakın bir bağ kurmalarını sağlayacaktır.

Kitabın yayımlanmasındaki desteklerinden dolayı Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından düzenlenen Soydaş Edebiyatı Destek Programı’na şükranlarımızı sunarız.

Eserin ülkemizdeki çocuk edebiyatına katkı sunmasını diler, bu alandaki yayınların artmasını temenni ederiz.

Keyifli okumalar dileriz!”

Read Previous

Bulgaristan Başbakanı Glavçev: Ukrayna’yı destekliyoruz, Avrupa’nın görüşünü destekliyoruz

Read Next

Yükseköğretim kurumlarında 4 bin 656 hoca ve asistan görev yapıyor