Kuzey Makedonya Meclis Başkanı Talat Caferi, temmuz sonu veya ağustos başında ekim ayının ikinci yarısında yapılacak yerel seçimleri ilan edecek.

Meclis Başkanı Talat Caferi, gazeteciler ile görüşmesinde yaptığı açıklamada, yerel seçimlerin ne zaman ilan edileceğinin belediye başkanlarının görev süresinin ne zaman sona ereceğine ilişkin bilgilere bağlı olacağını söyledi.

Seçim sürecinde herhangi bir resmi ihmalin gerçekleşmesine olanak tanımayacağını kaydeden Caferi, seçimlerin 17 Ekim’de yapılması halinde, seçim kampanyasının birkaç gün boyunca 30 Eylül’de sona erecek olan nüfus sayımına denk gelebileceği konusunda uyardı.

Caferi, zamanı geldiğinde Devlet Seçim Komisyonu’na son tarihler ve yetkiler ile ilgili yazı göndereceğini belirtti.

Komisyon’un bütçe değişikliklerinin 1 Temmuz’da başlayacağını ve bu on gün içinde, acil bir durum olmadıkça genel kurul yapılmayacağını da ifade eden Caferi, muhalefet tarafından sunulan gensorulardan biri için 1 Temmuz’a kadar bir oturum yapılması gerektiğini söyledi.

Meclis Başkanı, akaryakıt çevre vergisi ve elektriğe KDV indirimi tekliflerinin yasama organına ulaşmadığına ve bunların ne zaman oturum gündemine alınacağını bilmediğine dikkat çekti.

Önceki Haber

Sırbistan Savunma Bakanlığı: Bulgaristan uçağını biz düşürmedik

Sonraki Haber

Filipçe: Aşı Hint mutasyonun kolay geçmesini sağlıyor