MATÜSİTEB’ten nüfus sayımı ile ilgili önemli açıklama

Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) tarafından ülkede devam eden nüfus sayımı ile ilgili önemli bir açıklama yapıldı.

MATÜSİTEB’ten yapılan açıklamada, yurt içinde ve yurt dışında halen devam etmekte olan Nüfus Sayımının 30 Eylül 2021 tarihinde sona ermesi öngörüldüğü belirtildi.

Makedonya Türklerinin, asırlardır yurt olarak benimsediği bu toprakların ayrılmaz bir parçası olduğu ve Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’nin kurucu halklarından biri olduğu vurgulanan açıklamada, “Kuzey Makedonya’da ve yurt dışında yaşayan Makedonya Türk toplumuna mensup herkesin Nüfus Sayımına katılımının bir vatandaşlık görevi olduğunu bir kez daha hatırlatmak isteriz. Bu aynı zamanda Makedonya Türk toplumuna karşı da bir sorumluluktur. Kuzey Makedonya’da ve yurtdışında yaşayan tüm kardeşlerimizi Türk toplumuna mensubiyetlerini ortaya koymaya davet ediyoruz. ” denildi.

Açıklamada, Kimliğimizi serbestçe ifade edelim.Özgür irademizi kullanarak daha aktif bir şekilde 30 Eylül’e kadar Nüfus Sayımına katılım gösterelim. İhtiyaç halinde +38976 707 331 ve +38971 711 766 numaralı hatlar üzerinden MATÜSİTEB ile iletişime geçebilirsiniz. Nüfus Sayımının huzur ve güven ortamı içinde tamamlanmasını diliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Read Previous

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sırbistan Ulusal Meclis Başkanı Daçiç’i ağırladı

Read Next

Kopana Voda’da Art Theatre Tiyatro Kampı düzenlendi