Kosova’nın Prizren şehri yakınlarındaki Kopana Voda’da 10-12 Eylül tarihleri arasında Art Theatre Tiyatro Kampı düzenlendi.

Art Theatre’den konuyla ilgili yapılan açıklamada, “3 gün süren etkinliğe 17 çocuk ve 20 yetişkin katıldı. Her yaş grubundan insanla gerçekleşen etkinlik, hem çok eğlenceli hem çok öğretici geçti. Çocuklarla birlikte hem tiyatro çalışıp, hem Şar dağlarının keyfini çıkardık. Tiyatro ve temel dağcılık eğitimi gören öğrenciler, birbirleriyle kaynaşarak iletişim yeteneklerini geliştirdiler. Her yıl düzenli olarak gerçekleştirmeyi planladığımız organizasyon, bu yıl sadece davetiyeyle katılımcı aldı. Her yıl giderek büyüyeceğiz.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, “Bu etkinliğe katılarak bize destek veren Prizren Belediyesi Turizm ve Kalkınma Müdürü sn. Sevil Liman Kazaz ve ailesine, etkinlik boyunca dağcılık bilgilerini eksik etmeyen Haxhi Beda Dağcılar Derneği Başkanı sn. Salim Xhejlani’ye ve tüm misafirlerimize teşekkür ederiz. Biz artık kocaman bir aileyiz!” denildi.

Önceki Haber

MATÜSİTEB’ten nüfus sayımı ile ilgili önemli açıklama

Sonraki Haber

Nobel adayı Türk öğretmen K.Makedonyalı meslektaşlarıyla buluştu