MATÜSİTEB soydaşlara gıda yardım paketleri dağıttı

Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) Makedonya genelinde yaşayan soydaşlara gıda yardım paketleri dağıttı.

Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) Makedonya genelinde, Üsküp ve civarı, Skudrinye, Kocacık, Köprülü, Ustrumca, Resne, Ohri, Plasnitsa, Debreşte, Gostivar ve Radoviş’te yaşayan soydaşlara gıda yardım paketleri dağıttı. Aynı zamanda bazı şehirlerde iftar programları düzenlendi.

MATÜSİTEB tarafından gıda yardım paketleri ve düzenlenen iftarlarla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ramazan rahmet, bereket ve mağfiret ayıdır . Bu yüzden bu aya “On bir ayın sultanı” denmiştir. Ayrıca Ramazan; oruç, Kur’an, ibadet, ihlâs, samimiyet, hoşgörü ve takva ayıdır. İhtiyaç sahiplerinin halini anlama ve onlara yardım etme ayıdır. Dayanışma, paylaşma ve yardımlaşma ayıdır.

Kuruluşundan bu yana Makedonya’daki soydaşlarına hizmet etmeyi gaye bilen ve her şartta desteğini esirgemeyen MATÜSİTEB olarak, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı boyunca din ve soydaş kardeşlerimizin yanında olduk.

Düzenlediğimiz iftar programları ve ulaştırdığımız gıda paketleri yardımıyla kardeşlerimizle zaten var olan köprülerimizi güçlendirdik. Tebessümle karşılanmak ve bir tebessüme neden olmak ile bir hayır duasında yer alabilmek gayesiyle bu yılki Ramazan ayında Delçova, Ustrumca’ya bağlı Yüksek Mahalle ve İştip’te düzenlediğimiz iftarlar ile kardeşlerimiz ile soframızın bereketini paylaştık.

Bunun yanında Makedonya genelinde farklı bölgelere gıda paketi yardımı dağıtarak kardeşlerimize ”biz bu Ramazan da yanınızdayız” dedik. Üsküp’e bağlı Cvetovo, Dırjilovo ve Koliçan köylerinde, Skudrinye, Kocacık, Köprülü, Ustrumca, Resne, Ohri, Plasnitsa, Debreşte, Gostivar ve Radoviş’te yaşayan soydaşlarımız gıda yardımı paketi ulaştırdık.”

Read Previous

AB’deki en düşük gelirler Bulgaristan’da

Read Next

HALKBANK Üsküp’te iftar programı düzenledi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *