HALKBANK Üsküp’te iftar programı düzenledi

Halkbank Makedonya AŞ başkent Üsküp’te geleneksel iftar programı düzenledi.

TİMEBALKAN

Halkbank Makedonya AŞ başkent Üsküp’teki Bushi Otel’de geleneksel iftar programı düzenledi. İftar programına T.C. Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara, HALKBANK Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Recep Özdil, Makedonya Anayasa Mahkemesi Üyesi Salih Murat, bakanlar, parti başkanları Türkiye kurum temsilcileri, şube müdürleri, stk temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

İftar programında konuşan Halkbank Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Recep Özdil, “Mübarek Ramazan ayının bu güzel akşamında orucumuzu sizlerle açmaktan büyük mutluluk duyuyorum” dedi. Davete katılanlara teşekkür eden Özdil, “Türkiye’de aktif toplam bazında 5., nakdi krediler sıralamasında 4. ve mevduat sıralamasında 3. büyük banka olan Halkbank bu yıl 80. yılını kutluyor. 1938 yılındaki kuruluşundan bu yana Türkiye’deki esnaf, sanatkar ve KOBİ’lerin en büyük destekçisi olan bankamız Kobi bankacılığı alanında %15,5 pazar payıyla faaliyetlerini sürdürmektedir” açıklamalarında bulundu.

Halkbank olarak yurtiçinde etkinliklerini artırırken uluslararası ölçekte devam eden bankacılık faaliyetler ile her yıl daha güçlü bir marka haline geldiklerini kaydeden Halkbank Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Recep Özdil, “Sırbistan ve Makedonya’da toplam 76 şubeli 2 bankamız, geniş muhabir bankacılık ağımız, Londra ve Singapur gibi küresel finansal merkezlerde bulunan yurtdışı şube ve temsilciliklerimizle müşterilerimize her zaman üstün hizmet vermeye gayret gösteriyoruz. Bölgesel genişleme stratejimiz doğrultusunda çıktığımız yolda Makedonya’daki varlığımıza önem veriyor ve büyük bir anlam yüklüyoruz. Bağlı ortaklıklarımızdan Halkbank AD Skopye’yi daha da güçlü kılarak güvenilir v e yenilikçi banka vizyonumuzla Makedonya’daki müşterilerimizin her koşulda yanında yer almaya devam etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

İftar programında konuşan Halkbank AŞ Üsküp İcra Kurulu Başkanı Bilal Sucubaşı, “Bu akşamı bizlerle paylaştığınız için herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. Halkbank’ın her yıl olduğu gibi bu yılda geleneksel iftar programında misafirleri ağırlamaktan büyük onur duyduğunu belirten Sucubaşı, “Sonuna yaklaştığımız Ramazan ayı, İslam’a göre kutsal değerlerin bir arada olduğu ve hislerle yaşadığımız bir aydır. Bu ay iyiliğe, samimiyete, yardıma ve paylaşmaya önem verilen bir aydır. Ramazan eş, dost, akraba ile paylaşılan birlikteliği artırmanın ayıdır. Halkbank ailesi olarak bu güzel geceye ve bu ayın getirdiği güzellikleri sizinle paylaşmaktan büyük keyif almaktayız” ifadelerini kullandı.

Sizlerin desteğiyle Halbank Makedonya’da çok kısa sürede çok önemli başarılara imza attı diyen Halkbank AŞ Üsküp İcra Kurulu Başkanı Bilal Sucubaşı, “Bu bağlamda şu an Makedonya Cumhuriyeti’nin ilk 4 bankası içinde yer almaktayız. Tüm alanlardaki hedeflerdee üstün sonuçlar elde ederek bankacılık sektöründe başarılar elde etmek bizim için mutluluk verici. Doğrudan ya da dolaylı olarak Halkbankamızın bugünki başarısında katkısı olan herkese tek tek teşekkür etmek istiyorum” açıklamalarında bulundu.

İftar yemeğinin duası Makedonya İslam Birliği Genel Sekreteri İrsal Yakupi tarafından yapıldı.

 

 

Read Previous

MATÜSİTEB soydaşlara gıda yardım paketleri dağıttı

Read Next

TİKA, Balkanların Türkiyesidir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *