MATÜSİTEB heyetinden Arnavut İttifakı partisine ziyaret

Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) Genel Başkanı Hüsrev Emin ve beraberindeki heyet Arnavut İttifakı (ASH) Genel Başkanı Ziyadin Sela ile görüştü.

Görüşmeyle ilgili MATÜSİTEB’ten yapılan açıklamada, “Genel Başkanımız Hüsrev Emin ve İcra Müdürümüz Mehmed Arif’ten oluşan MATÜSİTEB Heyeti, Arnavut İttifakı Partisi Lideri Sn. Ziadin Sela ve Kamu Hijyen Kurumu Müdürü Sn. Zudi Enuzi Koka ile bir görüşme gerçekleştirdi.Partinin Üsküp Merkezinde gerçekleşen görüşmede geçen yıl düzenlenen ve Mart ayı sonunda neticeleri açıklanması beklenen Nüfus Sayımı konusunda fikir alış verişinde bulunuldu.” denildi.

Açıklamada, “Ayrıca görüşmede Kuzey Makedonya’daki Türk toplumunun Nüfus Sayımı neticeleri hususundaki beklentiler ve hassasiyetler özellikle vurgulandı.” ifadelerine yer verildi.

Arnavut İttifakı Partisi’nden yapılan açıklamada ise “Arnavutlar İttifakı’nın Üsküp’teki merkezinde düzenlenen toplantıda ülke için önemli birçok konu ele alınırken, geçen yıl gerçekleştirilen ve sonuçlarının mart ayı sonunda yayınlanması beklenen nüfus sayımına ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.” denildi.

Açıklamanın devamında, MATÜSİTEB’in Kuzey Makedonya’daki Türk toplumunun nüfus sayımı sonuçlarına ilişkin beklentilerini ve hassasiyetini vurguladığı belirtildi.

Read Previous

Son 24 saatte 312 yeni vaka, 5 ölü

Read Next

Bursa Rumeli Türkleri Derneği’nden “Yücelcileri Anma” toplantısı