Mariçiç: Vatandaşların AB’ye katılımla ilgili gerçekleri bilmesi önemli

Kuzey Makedonya Avrupa İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Bojan Mariçiç, vatandaşların AB’ye katılımla ilgili gerçekleri bilmesinin önemli olduğunu söyledi.

Avrupa İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Bojan Mariçiç, Medya ve Analitik Enstitüsü – IMA’ya verdiği röportajda, “Vatandaşların, ülke Avrupa Birliği’ne girdiğinde günlük hayatın nasıl daha iyiye doğru değişeceğine dair gerçekleri bilmesi önemlidir ve katılım sürecinde ne kadar çok haberci olursa, yanlış bilgi ve manipülasyona o kadar az yer olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Avrupa Birliği’ne katılım sürecinin karmaşık, uzun soluklu ve pek çok ayrıntı içeren bir süreç olduğunu ve kendisine göre bu durumun yanlış bilgilere açık hale getirildiğini kaydeden Mariçiç, “Avrupa Birliği’ne katılım sürecinde dezenformasyonla mücadele eden ilk ülke biz değiliz. Ama ne yazık ki daha zor meselelerimiz de var, doğru, kimlikle ilgili, Anayasamızla, hukuk sistemimizle ve devletin işleyiş şekliyle ilgili konularla ilgili. Ve bu yüzden yanlış bilgiye karşı bu kadar hassas, bu yüzden onunla mücadele etmek çok zor.” değerlendirmesinde bulundu.

Read Previous

Parisliler elektrikli skuterler için referanduma gidiyor

Read Next

Bütüçi: Fiyatların dondurulması herkesi gerçekten önemsediğimizin bir göstergesi