Bütüçi: Fiyatların dondurulması herkesi gerçekten önemsediğimizin bir göstergesi

Kuzey Makedonya Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Fatmir Bütüçi, ana basın maddelerinin fiyatının dondurulmasının herkesi gerçekten önemsediklerinin bir göstergesi olduğunu söyledi.

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Fatmir Bütüçi, “Fiyatların dondurulması, her ne kadar pek rağbet görmeyen bir önlem olsa da ülkemiz vatandaşları için çok önemli, kriz zamanlarında bile herkesi gerçekten önemsediğimizin ek bir göstergesi.” diye konuştu.

Bazı temel ürünlerin fiyatlarına üst sınır getirilmesinin ardından, Hükümet olarak gıda üretim endüstrisiyle, regüle edilmiş hanehalkı piyasasına yakın bir fiyattan elektrik kullanabilecekleri konusunda anlaşıldığını anımsatan Bütüçi, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ancak bu avantajlardan daha uzun bir süre yararlanıldıktan sonra ve belki daha da önemlisi bu sektörde elektrik dışındaki diğer girdilerin fiyatlarında daha uzun bir süre düşüş yaşandıktan sonra, bu ürünlerin perakende fiyatları geçen yılın en yüksek seviyesinde aynı kaldı. Biz de vatandaşlarımızın standardını korumak için Hükümet olarak farklı önlemler almak zorunda kaldık.”

Read Previous

Mariçiç: Vatandaşların AB’ye katılımla ilgili gerçekleri bilmesi önemli

Read Next

Türkiye’nin mega projeleri açılış için gün sayıyor