Mamuşa’da depremzedeler için 85 bin euro toplandı

Mamuşa Belediyesi sakinleri, Türkiye’deki depremzedeler için seferber oldu. Mamuşa Belediyesi’nde depremzedeler için 85 bin 541 Euro para toplandı.

Yardım kampanyasıyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Belediye Başkanımız sn. Abdülhadi Krasniç himayesinde toplanan;

derneklerimiz, mütevelli heyeti başkanı, camii imamlarımız ve heyeti ile,  Anavatanımızda yaşanan deprem felaketi için organize edilen “Yardım Kampanyası” nda 85,541.25€ nakit para 4 gün gibi çok kısa bir zaman içerisinde toplanmıştır ve hala da maddi yardımlar toplanmaya devam ediyor. Bu tutarın dışında kadınlarımızın bağışladıkları altın yüzük ve küpeler de bulunmaktadır.  Hiç düşünmeden elindeki altın yüzüğü Anavatanımızdaki afetzedelere gönderilmek üzere bağışlayan, Mamuşalı kadınlarımıza da teşekkür ederiz.

Toplanan bu tutar içerisinde ayrıca Anadolu İlköğretim Okulu öğretmenleri ve öğrencilerinin de destekleri bulunmaktadır. “Atatürk” lisesi öğrenci ve öğretmenlerimiz ise aralarında topladıkları maddi destekleri Kosova Türk Öğretmenler Derneği’ne teslim ettiler. “Bu kampanyada bizim de tuzumuz olsun” diyerek küçük yürekleri ile büyük bir iş başaran “Anadolu” İlköğretim okulu  ve “Atatürk” lisesi öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Bütün Mamuşa halkımız seferberlik ruhuyla canla başla yardımlarını ulaştırmak için büyük bir çaba sarf etmişlerdir. Kısa zamanda böyle büyük tutara ulaşılmasını sağlayan, yardımda bulunan tüm Mamuşalı kardeşlerimize, kadınlarımıza, öğrencilerimize, öğretmenlerimize, derneklerimize, mütevelli heyeti başkanına, camii imamlarımıza, iş adamlarımıza, kısacası herkese can-ı gönülden teşekkür ederiz. Ayrıca, bu organizasyonun gerçekleşmesine vesile olan Belediye Başkanımıza da teşekkür ederiz.

Mamuşamızda toplanan maddi yardımlar hakkında T.C. Prizren Başkonsolosluğu bilgilendirilerek, T.C. Priştine Büyükelçiliği’nin ilan ettiği kurumların banka hesaplarına havale işlemi ile teslim edilmiştir.

Allah yapmış olduğunuz yardımları kabul eylesin! Allah, Anavatanımıza da hiçbir zaman afet yaşatmasın!”

Read Previous

Boşnak imamlara Sırp idarecilerden baskı

Read Next

Bulgaristan, Türkiye için teyakkuzda: 20 TIR yardım malzemesi daha yola çıktı