Makedonyalı ilahiyatçılar tedavi gören çocukları sevindirmeye devam ediyor

Kurban Bayramı öncesinde Üsküp Devlet Hastanesi Çocuk Kliniğinde Onkoloji ve Hematoloji bölümünde tedavi gören çocuk hastalara hediye dağıtımı yapıldı.

Bu anlamlı ve bir o kadar da önemli yardımlaşma faaliyeti bir grup bayan ilahiyatçı tarafından gerçekleşti.

Bayan Hafız ve İlahiyatçılardan oluşan arkadaş grubundan biri olan Hafız Kadriye Süleyman gerçekleştirilen yardımlaşma etkinliğiyle ilgili yaptığı açıklamada,”Daha önce cocukları kanserle mücadele eden ilahiyatçı anne ve arkadaşlarının başlattığı yardım kampanyası bu Bayram da devam ettirildi.” dedi.

Hastane ziyaretinde çocuklar ve ailelerle buluşma ve hediyeleri kendilerine takdim etme fırsatı bulduklarını kaydeden Süleyman, “Onların bizim hediyelerimize belki ihtiyacı yok ama morale en çok ihtiyaçları olduğuna şahit olduk. Özellikle bu hastalığı yenen kişilerden motive edici sözlerin onları ne kadar mutlu ettiğini hissettik. Anlatılması güç anlar bunlar, Rabbim her hastaya şifa versin.” ifadelerini kullandı.

Etkinlikle ilgili hastane personeline teşekkür eden Süleyman, “Bu vesileyle bu yardımlaşma etkinliğinin gerçekleşmesinin devam etmesinde emeği geçen gönüllülere ve bize bu fırsatı veren Çocuk Kliniği müdiresi Sayın Aspaziya Sofiyanova Hanımefendiye, Başhemşire Sayın Bilyana Peçevska, Onkoloji ve Hematoloji bölümü personeline, Sayın Sibel Ademi hanımefendiye teşekkürü borç biliriz. Her daim bu çocuklarımızın yanında olacağımızı vurgulamak isteriz.” diye konuştu.

Read Previous

İçişleri Bakanlığı, Mickoski’nin iddialarını yalanladı

Read Next

Kamu Hijyen Kurumu Müdürü Zudi Enuzi görevden alındı