İçişleri Bakanlığı, Mickoski’nin iddialarını yalanladı

Kuzey Makedonya’nın Üsküp’te, ülkenin Avrupa Birliği (AB) ile üyelik müzakerelerine başlamasına olanak sağlayacak ve Bulgaristan’ın vetosunu kaldıracak teklife karşı birkaç gündür devam eden protestolarda bugün de gerginlik çıktı.

Üsküp Türk Çarşısı’nın İskender Bey Meydanı girişinde taşkınlık yapan bazı protestocular ile çarşı esnafı arasında arbede yaşandı. İki taraf birbirine sert maddeler fırlatırken esnafdan bir vatandaşın silahıyla havaya ateş açmasının ardından VMRO DPMNE Genel Başkanı Hristijan Mickoski, saldırının kendisine yönelik olduğunu iddia etti.

Olayların ardından açıklama yapan İçişleri Bakanlığı, VMRO DPMNE Genel Başkanı Hristijan Mickoski’nin iddialarını yalanladı.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “İçişleri Bakanlığı, VMRO-DPMNE başkanı Hristijan Mickoski’nin İskender Bey anıtındaki olay sırasında polisin bulunmadığı ve müdahale etmediği yönündeki iddialarını tamamen reddediyor. Aksine olay yerine gelen polis aynı anda tepki göstererek şiddeti durdurdu ve silahla ateş ettiğinden şüphelenilen bir kişi hemen gözaltına alındı. Protestolar sırasında polis tamamen görevini yapıyor ve tarafları dezenformasyona son vermeye çağırıyoruz.Ekli video, ondan fazla polis üyesinin ne kadar hızlı tepki verdiğini ve büyük bir olayı nasıl önlediğini tam olarak gösteriyor” ifadelerine yer verildi.

Read Previous

K. Makedonya’da da en çok güvenilen ikinci ülke Türkiye

Read Next

Makedonyalı ilahiyatçılar tedavi gören çocukları sevindirmeye devam ediyor