Makedonya – Slovakya Arasındaki Yatırım Fırsatları Masaya Yatırıldı

Makedonya Devlet Bakanı Furkan Çako, Makedonya – Slovakya arasında yapılabilecek yatırımları ve ekonomik işbirliğinin arttırılması konularını görüşmek üzere bugün, makamında Slovakya Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı Rastislav Chovanec’i kabul etti.

IMG_9059Toplantının ardından basın mensuplarına açıklama yapan bakan Çako, iki ülke arasındaki ilişkilerin üst düzeyde olduğunu vurgulayarak, “Slovakya özellikle yatırımcılar bağlamında çok iyi fırsatlar sunan bir ülke.” ifadelerini kullandı.

Makedonya’nın Slovenya’yı, Slovenya’nın da Makedonya’yı çok yakından takip ettiğini söyleyen Çako, “Her iki ülke bu alanda ciddi ve somut işbirliklerine bundan sonra da devam edecek” şeklinde konuştu.

Slovakya Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı Rastislav Chovanec ise yapılan toplantıda iki ülke arasındaki yatırım fırsatlarının değerlendirildiğini belirtti. Chovanec, Slovakya’nın otomotiv sektöründe Avrupa’nın lideri konumunda olduğunu vurgularken iki ülke arasındaki otomotiv ve enerji sektöründeki işbirliğin artması konusunda fikir birliğine vardıklarını söyledi.

Read Previous

Kilis: Nobel Adayı Şehri

Read Next

VMRO-DPMNE: “Seçim Koşulları Var, AB ve ABD’nin Argümanları Yok”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *