Kuzey Makedonya’da ana muhalefet partisi VMRO DPMNE lideri Hristijan Mickoski, terör devleti İsrail’in Filistin topraklarında gerçekleştirdiği ve sivil ile çocukların hayatını kaybettiği saldırılara destek verdi.

Ana muhalefet partisi VMRO DPMNE lideri Hristijan Mickoski sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İsrail’deki durumu yakından takip ettiklerini söyledi.

Bölgede gerilimin tırmanmasının kabul edilemez olduğunu ifade eden Mickoski, Filistin’in meşru müdafaa hakkını saldırı olarak nitelendirerek İsrail’in kendini koruma ve savunma hakkı olduğunu söyledi.

Filistin topraklarında başta çocuk ve yaşlı olmak üzere birçok sivili öldüren İsrail’i savunan Mickoski’ye sosyal medyada tepki yağdı. Vatandaşlar yazdıkları yorumlarda Mickoski’nin ırkçı, insanlık dışı ve taraflı kafa yapısıyla hiçbir zaman iktidar olamayacağıni belirten ifadeler yazdı.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda 10 Mayıs’tan bu yana 31’i çocuk 20’si kadın, 126 Filistinli şehit oldu, yaralı sayısı 950’ye ulaştı.

Önceki Haber

Bulgaristan Dışişleri Bakanlığı: K. Makedonya ile diyaloğa açığız

Sonraki Haber

Avusturya ile Sırp entitesindeki devlet binalarında İsrail bayrağına yer verildi