Macaristan’da sığınmacı sorununa ırkçı çözüm

Mültecileri ülkelerine almamak için skandal öneriler sunan Avrupalı vekiller, her seferinde biraz daha sınırı aşıyorlar.

Macaristanlı milletvekili, sınıra “Domuz kafası asalım, daha etkili olur” diyerek insanlık dışı bir öneride bulundu. Macar milletvekilinin insanlık dışı “Domuz kafası” önerisi dünya çapında tepkiye neden oldu.

Macaristan’da Müslüman sığınmacıların ülkeye gelişinin engellenmesi için sınırdaki tel örgülerine domuz başlarının asılması önerildi.
Öneri koalisyon ortağı Hristiyan Demokratik Avrupalı Halklar Partisi üyesi bir milletvekilinden geldi.

Gyorgy Schopflin adlı Macar milletvekili Twitter hesabından tel örgülerdeki korkuluklarının fotoğraflarını paylaşarak, “İnsan imgeleri haram, domuz kafaları bunun için daha etkili olur” dedi.

Macar milletvekilinin önerisi uluslararası insan hakları örgütlerinin tepkisine neden oldu. Macar siyasetçi bu tepkilere karşın geri adım atmadı. Geçtiğimiz yıl Macaristan 177 bin 135 sığınmacıdan sadece 146’sini kabul etti. Ülke, sığınmacılara yönelik sert tavrıyla eleştirilerin hedefi olmuştu.

Dünya Bülteni

Read Previous

İslam İşbirliği Teşkilatı’ndan İsrail’e kınama

Read Next

Varna’daki yenilenen THY ofisinin açılışı yapıldı

One Comment

  • First of all, thank you for your post. bitcoincasino Your posts are neatly organized with the information I want, so there are plenty of resources to reference. I bookmark this site and will find your posts frequently in the future. Thanks again ^^

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *