Lufthansa, Üsküp ve bölgedeki diğer destinasyonlara uçuşları azaltıyor

Alman havayolu şirketi “Lufthansa”, Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp ve bölgedeki diğer destinasyonlara uçuşlarını azaltıyor.

Alman havayolu şirketi “Lufthansa”, Airbus uçak filosunun bir kısmının motorlarında meydana gelen ve programını etkileyen sorunlar nedeniyle bu yılın Mayıs ayından itibaren Üsküp ile Frankfurt arasındaki ve bölgedeki diğer destinasyonlara uçuş sayısını azaltacak.

Şirket, eski Yugoslavya’daki pazarlardaki faaliyetlerini genişletmeye yönelik ilk planlarını iptal ettiğini veya küçülttüğünü söyledi.

Üsküp dışında Belgrad, Lyublyana, Zagreb ve Saraybosna’ya da bazı seferlerde kesinti yapıldı.

Üsküp ile Frankfurt arasındaki geçen yıl uygulamaya konulan havayolu, Mayıs ayından itibaren mevcut on haftalık rotasyon yerine haftada sekiz uçuşa indirilecek.

Lufthansa, eski Yugoslav pazarlarına yönelik hizmetlerinin yanı sıra Frankfurt’tan Cluj-Napoca, Timisoara, Friedrichshafen, Linz ve Innsbruck’a ve Münih’ten Leipzig’e kadar olan operasyonlarını da tamamen durduracak.

Lufthansa grubundaki 64 uçağın üretici Pratt & Whitney’in motor sorunlarından etkilenmesi nedeniyle yaz sezonunda toplamda yaklaşık 100 haftalık uçuş kesintiye uğrayacak.

Lufthansa, duruma göre uçuş tarifesinde ilave değişikliklerin mümkün olabileceğini duyurdu.

Read Previous

Caferi: Yetkilerim devreye girdiği andan itibaren mevzuata uygun hareket edeceğim

Read Next

Bosna Hersek İslam Birliği Başkanı Kavazovic: Türkiye, bize en yakın ülke