Liseli Öğrenciler Birliği, Ortaöğretim Kanununda değişiklik yapan ve ülke genelinde tüm lise öğrencilerine uygun ulaşımı sağlayacak bir yasa tasarısı hazırladı.

Liseli Öğrenciler Birliği Başkanı Luka Pavikevik düzenlediği basın toplantısında yaptığı konuşmada, önerileri ile tüm lise öğrencilerine takvim yılı boyunca tüm bölgelerde ücretsiz otobüs ve tren ulaşımı hakkı verilmesinin öngörüldüğünü söyledi.

Liseli Öğrenciler Birliği ekiplerinin yakında meclis prosedürüne girebilecek iki taslak çözüm hazırladığını kaydeden Pavikevik, ilkinin tüm lise öğrencileri için ücretsiz ulaşımıyla ilgili olduğunu belirtti.

Pavikevik, “Mevcut durum yıkıcı: Radoviş’teki 66 lise öğrencisinin iki hafta boyunca okula ulaşımının olmadığı vakayı hepimiz hatırlıyoruz. Sistemin kendisi ayrımcıdır – okullarına 2,5 km’den daha az mesafede yaşayan lise öğrencilerinin yanı sıra özel okullardaki öğrencilerin ücretsiz ulaşım hakkı yok.” diye konuştu.

Üsküp belediye başkanıyla görüştüklerini ve fikirlerinin destek ve anlayış bulduğunu sözlerine ekleyen Pavikevik, prensip olarak, ZELS Yönetim Kurulu ile bir toplantı yapma konusunda anlaştıklarını bildirdi.

Önceki Haber

Rusya, Srebrenitsa için de montaj dedi

Sonraki Haber

Son 24 saatte 236 yeni vaka, 252 iyileşen hasta