Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) tarafından geçen yıl verilmeye başlanan “Kuzey Makedonya Türkleri Yücel Ödülleri” bu yıl 14 Aralık’ta sahiplerini bulacak.

İkincisi düzenlenecek ödüller ile ilgili MATÜSİTEB tarafından yapılan açıklamada, “Geleneksel hale getirip ulusal ve uluslararası çapta ülkemizi, milletimizi en iyi ve en başarılı şekilde temsil eden farklı kategorilerden değerlerimizin emeklerini ödüllendirmek amacıyla bu yıl da Kuzey Makedonya Kültür Bakanlığı destekleriyle, MATÜSİTEB tarafından “Kuzey Makedonya Türkleri Yücel Ödülleri – 2020” etkinliği düzenlenecektir.” ifadelerine yer verildi.

Kovid-19 salgınından dolayı kısıtlı sayıda katılım ve belirlenen protokollere uygun olarak düzenlenecek olan etkinlik çerçevesinde bağımsız üyelerden oluşan komisyon heyetinin belirlediği isimlere ödülleri takdim edilecek.

Farklı alanlarda isim yapmış jüri üyelerinin belirlediği 12 farklı kategoride 2020 ödülleri dağıtım töreni, 14 Aralık 2020 pazartesi günü saat 18:00’da Double Tree by Hilton Oteli’nde gerçekleşecek.

Önceki Haber

Miçotakis: Türk-Yunan anlaşmazlığını, Türkiye-AB anlaşmazlığına çevirmeyi başardık

Sonraki Haber

Bulgaristan Başbakanı Borisov: Kapatılan yerler 21 Aralık’ta açılacak