Vetevendosje Hareketi lideri ve başbakan adayı  Albin Kurti, ABD’nin Priştine  Büyükelçisi Philip Kosnett ile yaptığı görüşmede, yeni Hükümetin çok yakında kurulacağını dile getirdi.

Bütükelçi Kosnett ile Kurti arasında gerçekleşen  görüşme ile  ilgili Vetëvendosje’den yapılan yazılı açıklamada, demokratik devlet inşasına, ülkenin  ekonomik kalkınması ve iki ülke arasındaki ikili ilişkilerin derinleşmesine yardımcı olacak somut projelerden de bahsettikleri belirtildi.

Meclis ve Hükümetin  bir an önce kurulması gerektiğine işaret eden Büyükelçi Kosnett, Kurti’yi bu seçimde kazandığı zaferden dolayı tebrik ederek  başarılarının devamını diledi.

Kosnett, bu süreçten bir an önce işleyen bir hükümet ve parlamentonun  olması dilediğinde bulundu.  LVV lideri Kurti, iyi dilekleri ve   ziyaret için Kosnett’e  teşekkür ederek,  yakında yeni bir hükümete sahip olacakları  inancını ve demokratik devlet inşasına, ülkenin  ekonomik kalkınması ve iki ülke  arasındaki ilişkileri derinleştirmeye yardımcı olacak somut projelerde işbirliği yapma fırsatını paylaşacakları umudunu dile getirdi.

Kosovaport

Önceki Haber

50 bin K. Makedonyalı vatandaş aşı için çevrimiçi kayıt yaptırdı

Sonraki Haber

TMBH’den kimlik kartlarında etnik paragraf açıklaması