Kumanova ve Kavadarci belediyelerinden Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere maddi yardım

Türkiye’nin Kahramanmaraş ilinde meydana gelen ve yakın iller ile Suriyede ciddi yıkıma neden olan depremden etkilenenler için Kuzey Makedonya’nın Kumanova Belediyesi ile Kavadarci Belediyesi maddi yardım kararı aldı.

Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için Kumanova Belediyesi 1 milyon denar (16 bin 200 euro), Kavadarci Belediyesi ise 900 bin denar (14 bin 600 euro) maddi yardım gönderme kararı aldı.

Konuyla ilgili Kumanova Belediye Başkanı Maksim Dimitrievski tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kumanova Belediye Başkanı olarak, Türkiye ve Suriye’deki yıkıcı depremden etkilenen nüfus için Kumanova Belediyesi Bütçesinden mali yardım tahsis edilmesine ilişkin bir Karar önerdim ve bugün gerçekleşen olağanüstü Konsey toplantısında Belediye Meclisi tarafından oybirliğiyle kabul edildi.

6 Şubat 2023’te meydana gelen depremden etkilenen nüfusa yönelik olarak her iki ülkeye 500 biner denar olmak üzere 1 milyon denar verilecek.

Kumanova belediyesi, insanlık ve dayanışma ruhu içinde, bu son derece zor anlarda tüm halklara ve ülkelere imkanlar dahilinde yardım etmeye devam edecektir. Düşüncelerimiz Türkiye ve Suriye halklarıyla birlikte!”

Kavadarci Belediye Meclisi bu akşam olağanüstü bir oturumda Türkiye ve Suriye’deki deprem mağdurları için belediye bütçesinden 900 bin denarı onayladı.

Belediye meclis üyeleri depremde hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Read Previous

Batı Trakya’dan Türkiye’deki deprem bölgesine ilk yardımlar ilgililere teslim edildi

Read Next

TGK K. Makedonya Genelinde Türkiye’ye yardım kampanyası başlattı