Batı Trakya’dan Türkiye’deki deprem bölgesine ilk yardımlar ilgililere teslim edildi

Dün Batı Trakya Öğrenci Birliği (BATÖB) tarafından duyurulan yardım kampanyasında toplanan paralar vakit kaybetmeden hemen ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Türkiye’nin 10 ilini etkileyen, 9 saat arayla meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden sonra Batı Trakya’daki birçok oluşum yardım çağrısında bulundu.

Bunların başında gelen BATÖB de yaptığı çağrının sonucunda toplanan paraları vakit kaybetmeden ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. 

BATÖB’ün yaptığı açıklamada 2.340 euro (47.133,14 TL) ve 79.476,95 TL olmak üzere toplam 126.610,09 TL’nin AFAD’a iletildiği belirtildi.

Ayrıca iletilen ilk bağışların ardından bağışların 12 Şubat’a kadar devam edeceği ifade edilirken 12 Şubat’a kadar euro cinsinden bağış yapmak isteyenlerin nakit olarak, TL cinsinden bağış yapmak isteyenlerin ise ilgili hesaba para yatırarak bağış yapabilecekleri söylendi. Bunun haricinde Danışma Kurulu’nun kampanyasında da destek verilebileceği vurgulandı.

BATÖB’ün ‘TEŞEKKÜRLER BATI TRAKYA’ başlığıyla yayımladığı açıklama şu şekilde:

“TEŞEKKÜRLER BATI TRAKYA

Tüm öğrenci arkadaşlarımıza ve Batı Trakya’mıza teşekkür ediyoruz. Elimize ulaşan ilk yardımları AFAD’a ilettik.

Destekleriniz sayesinde 2.340 € (47.133,14₺) ve 79.476,95 ₺ olmak üzere toplam 126.610.09 ₺ bağış yaptık. Bağışlarınızı € olarak nakit, ₺ olarak ilgili hesaba 12 Şubat Pazar gününe kadar ulaştırabilir, ayrıca Danışma Kuruluna da iletebilirsiniz. Teşekkür ederiz.”

Kaynak: milletgazetesi

Read Previous

Kosovalı doktorlar Türkiye’ye gönderildi

Read Next

Kumanova ve Kavadarci belediyelerinden Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere maddi yardım