Kültür Bakanı Stoyçevska, Yeni Yol Derneği heyetini kabul etti

Kuzey Makedonya Kültür Bakanı Bisera Kostadinovska Stoyçevska, Yeni Yol Derneği Başkanı Halil Abdullah ve heyetini kabul etti.

Kültür Bakanı Bisera Kostadinovska Stoyçevska, konuyla ilgili soyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Üsküp’te “Yeni Yol” Kültür Sanat Derneği’nin kuruluşunun 75. yılı münasebetiyle bu derneğin temsilcileriyle bir toplantı yaptım. Yıldönümlerini kutluyor, yeni ortak projeler ve Türk toplumunun kültürel özelliklerini geliştirmede başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Kültür Bakanlığı’nın Yıllık Program kapsamında, tüm etnik topluluklardan vatandaşları ilgilendiren, toplumun tüm vatandaşlarının eşit şekilde temsil edildiği kültürel mozaik oluşturan projeleri sürekli olarak desteklediğini söyleyen Stoyçevska, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Toplantıya ülkedeki Boşnak toplumunun kültürel gelenek ve folklorunu besleyen “Liljan” derneği başkanı da katıldı. Başarılı işbirliklerinden dolayı aldığım plaketler ve Kültür Bakanlığı’ndan sürekli olarak aldıkları destek için teşekkür ederim.”

Yeni Yol Derneği’nden yapılan paylaşımda ise “Derneğimize 75. yıldönümü kutlamalarına maddi ve manevi destekte bulunan, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Kültür Bakanı Sayın Bisera Kostadinovska Stojcevska’yı ziyarette bulunduk. Kendilerine yıllardır Kültür Bakanlığının ve ayrıca 75. Jübile konserine verdiği desteklerinden dolayı, plaketimizi sunduk.” denildi.

Read Previous

Avrupa Komisyonu Raporu’nda, K. Makedonya’da yargıda ilerleme kaydedilmediğini değerlendirdi

Read Next

Cem İlkel’den Bulgaristan’da tarihi galibiyet