KTTO: Kosova, Türkiye ve Türk halkına anlamlı destek vermiştir

Kosova Türkiye Ticaret Odası (KTTO) Türkiye Cumhuriyeti’nde son zamanlarda meydana gelen hadiselerin ardından, Kosova’nın Türkiye’ye ve Türk halkına verdiği anlamlı desteğinden dolayı derin bir memnuniyet duyduğunu ifade etti.

KTTO tarafından medyaya dağıtılan basın bildirisinde şu ifadelere yer verildi:

“Kosova Türkiye Ticaret Odası’nın Priştine’deki merkezinde Haziran ayında düzenlenen Oda Genel Kurulunda oluşan yeni Yönetim Kurulu’nun ilk toplantısı 2 Ağustos 2016 tarihinde düzenlenmiştir. Kosova’nın en büyük yatırımcı şirketlerinin temsilcilerinden oluşan KTTO Yönetim Kurulu, Türkiye Cumhuriyeti’nde son zamanlarda meydana gelen hadiselerin ardından, Kosova’nın Türkiye’ye ve Türk halkına verdiği anlamlı desteğinden dolayı derin bir memnuniyet duymaktadır.

Başta Kosova Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı ve Başbakanı olmak üzere ülkenin tüm ilgili kurum ve temsilcileri tarafından, 15 Temmuz’da meydana gelen müessif hadise kınanarak, Türkiye’nin ve Türk toplumunun demokrasiye olan inancı desteklenmiş ve Türk halkı için çok büyük bir anlam ve önem ifade eden kamuoyu desteği sunularak Kosova ile Türkiye arasındaki yakın ekonomik ve sosyal ilişkilerin olduğu bir kez daha kanıtlanmıştır.

Kosova Türkiye Ticaret Odası, tüm Kosova kamuoyu gibi ekonomik kalkınma ve büyümenin ön koşulu olan piyasa ekonomisi ve serbest ticaretin olmazsa olmazı demokrasinin kesintiye uğramadan sürmesinden büyük bir memnuniyet duymaktadır. KTTO, meydana gelen müessif olayların izlerinin, başta Türk halkı olmak üzere, Türkiye Cumhuriyeti’nin seçilmiş Cumhurbaşkanı, özel sektörü, siyasi partileri, bağımsız Türk medyası ve STK temsilcilerinin birlik içinde hareket etmesi sayesinde en kısa sürede silineceğine inanmaktadır.

Kosova ile Türkiye arasındaki ekonomik ilişkiler konusunda her iki ülkenin ilgili kurumları ve özel sektör temsilcileri ülkelerin dostluğu ve gelişimi için yatırım ve işbirliği hususlarında durmaksızın gayret sarf etmeye ve desteklemeye devam edeceklerine olan inancımız tamdır.

Bu gelişmelerin akabinde KTTO kendi misyonu olan Kosova ile Türkiye arasındaki ekonomik işbirliği ve ortak çalışmaların desteklenmesi için önceden planlanan faaliyetlerine ve yeni proje çalışmalarına devam edecektir.”

Kaynak: Kosovaport

Read Previous

FETÖ ilk darbeyi Kosova’da Türk basınını kapatarak yaptı

Read Next

Bulgaristan Büyükelçisi Gökçe basın yayın kuruluşları genel yayın yönetmenleriyle bir araya geldi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *