Kovaçevski: Hükümet çoğunluğunun genişlemesi mümkün

Kuzey Makedonya Başbakanı Dimitar Kovaçevski, Hükümet çoğunluğunun genişlemesinin mümkün olduğunu ve Avrupa geleceği için Arnavut İttifakı ile görüşüldüğünü söyledi.

Başbakan Dimitar Kovaçevski, bugün bir anaokulunun açılışında yaptığı açıklamada, vatandaşların nihayetinde kimin ne vaat ettiğini değil, kimin ne yaptığını takdir edeceğini söyledi.

Kovaçevski, “Vatandaş kimin ne söylediğini değil, kimin ne yaptığını takdir edecek, çünkü yıllardır boş vaatler duyuluyor. Kuzey Makedonya vatandaşları iyi yaşamayı hak ediyor ve bu ülkenin büyük bir potansiyeli var.” dedi.

Arnavut İttifakı Genel Başkanı Arben Taravari ile yapılan görüşme hakkında Kovaçevski, bakanlıkların ve müdürlerin bölünmesi konusunda herhangi bir tartışma olmadığını, ancak partinin Makedonya’nın Avrupa’daki geleceğine destek verdiğini ifade ettiğini belirtti.

Taravari ile ülkenin AB geleceği hakkında konuştuklarının altını çizen Kovaçevski, “Hükümet koalisyonumuzun bu vizyonunu paylaşan herkese, tüm yasalara ve reformlara, suç ve yolsuzlukla mücadeleye ve bu büyük krizde kriz karşıtı önlemlere açık olduğumu söyledim. Müdürlükleri ve bakanlıkları devralmayı özel olarak tartışmadık. Bu ilkeler üzerinde tamamen mutabık kalırsak ve bundan hiç şüphem yok ve geçmişte ülkenin Avrupa geleceği ile ilgili tüm kararları, hem Avrupa teklifini hem de diğer tüm yasal teklifleri desteklediğini gösterdi.” değerlendirmesinde bulundu.

Read Previous

Üsküp’ten İstanbul’a Yahya Kemal Beyatlı

Read Next

Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic ile Kosova Başbakanı Kurti yarın Brüksel’de bir araya gelecek