Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği’nin (SDSM) yeni Genel Başkanı Dimitar Kovaçevski, İlerleme Enstitüsü tarafından düzenlenen Sosyal Demokrasi için Siyaset Akademisi’nin kapanış programında konuştu.

SDSM Genel Başkanı Dimitar Kovaçevski, akademinin katılımcıların bilgilerini genişletmeleri için bir fırsat olduğunu söyledi ve ülkenin karşı karşıya olduğu yaklaşan zorlukları hakkında konuştu.

Genç sosyal demokratların, kaliteli gençlik politikaları oluşturma ve uygulama süreçlerine daha fazla dahil olmak için aktif olmaları gerektiğini kaydeden Kovaçevski, “İyi sosyal demokrat politikaların özü ve liderlerin özelliği, eşitlik için, herkese eşit şans için, güçsüzlere ve ezilenlere yardım etme mücadelesidir. Gerçek bir lider, kendisinden ve kendi çıkarlarından çok başkalarını önemser. Faaliyet gösterdiğiniz ortamda önerilerinizi, fikirlerinizi, değişim, iyileştirme ve ilerleme arzularınızı açıkça belirtin, ancak aynı zamanda başkalarını size katılmaya motive edecek eylemlerde bulunun.” diye konuştu.

Kovaçevski, SDSM’de bir değişim döneminin geldiğini ve genç sosyal demokratların bu değişikliklerde önemli olacağını vurguladı.

Önceki Haber

“Yapısal reformlar, ticaret ve finansal entegrasyon yoluyla daha yüksek ekonomik büyüme mümkün”

Sonraki Haber

Son 24 saatte 266 yeni vaka, 8 ölü