Kovaçevski: Birlikte Avrupa yolundayız ve krizle mücadele ediyoruz

Kuzey Makedonya ve Arnavutluk hükümetleri başkent Üsküp’te ortak hükümet toplantısı düzenledi.

Kuzey Makedonya Hükümet binasında düzenlenen toplantıya Başbakan Dimitar Kovaçevski ve Arnavutluk Başbakanı Edi Rama başkanlık etti.

Kuzey Makedonya Başbakanı Dimitar Kovaçevski burada yaptığı konuşmada, Kuzey Makedonya ve Arnavutluk’un Avrupa yolunda birlikte olduklarına ve karşılıklı işbirliği ile enerji krizinin zorluklarıyla başa çıktıklarına dikkat çekti.

Gelecek hakkında hem iki ülkemizi hem de dostluğu ve iyi komşuluğu geliştirmek için daha fazla neler yapabileceğimizi konuşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Kovaçevski, “Edi ile o kadar sık ​​iletişim kuruyoruz ve bakanlıklarımız ve kurumlarımız arasındaki işbirliği iki ülke arasında o kadar yakın ki, bugün burada hepimizin evde olduğu hissine kapılıyorum. Bu da harika bir duygu, çünkü kısa bir süre önce tüm Balkanlar’ın geriye dönük politikalar tarafından rehin alındığını hepimiz hatırlıyoruz.” diye konuştu.

Bölgeyi bir bütün, devletlerini bütünün bir parçası olarak görmek ve ortak bir Avrupa geleceği doğrultusunda hareket etmek için bir vizyona ihtiyaç olduğunu kaydeden Kovaçevski, “Birlikte, her zaman daha fazlasını yapabileceğimiz çok açık. Bu nedenle, birkaç kısa yıl içinde, ilerleme için samimi siyasi irade sayesinde, hayal edebileceğimizden çok daha fazlasını başardık.” ifadelerini kullandı.

Kovaçevski, “Kuzey Makedonya ile Arnavutluk arasındaki ikili ilişkiler hiç bu kadar iyi olmamıştı. İki komşunun nasıl işbirliği yapabileceğinin ve yapması gerektiğinin bir örneği olduğumuzu rahatlıkla söyleyebiliriz.” dedi.

Read Previous

K. Makedonya ve Arnavutluk Üsküp’te ortak hükümet toplantısı düzenledi

Read Next

Ülke genelinde 648 hız limiti aşımı cezası kesildi