Kosova Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi, Meclis Başkanı Vjosa Osmani ve Başbakan Avdullah Hoti, Beyrut’ta meydana gelen patlamada hayatını kaybedenler için taziye mesajı yayımladılar.


Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi mesajında, yaşamını kaybedenler için taziye dilekleri sunarken, yaralılara da acil şifalar diledi. Thaçi ayrıca, Kosova’nın bu zor zamanlarda Lübnan’ın yanında olduğunu vurgulandı.

Meclis Başkanı Vjosa Osmani ise yayımladığı mesajda, “dualarımız, yaşamını yitirenler, yaralılar ve patlamadan etkilenenler için. Lübnan halkının bu felaketi atlatması ve daha güçlü bir şekilde ayağa kalkması için dua ediyorum. Kosova, Lübnan halkının yanındadır” ifadelerine yer verdi.

Başbakan Avdullah Hoti de mesajında, Lübnan Hükümeti ve halkına taziye dileklerini sunarak, “Kosova Cumhuriyeti Hükümeti ve şahsım adıma, dün Beyrut’ta meydana gelen trajik patlama sonucu yüzlerce Lübnan vatandaşının hayatını kaybetmesi nedeniyle Hükümete ve Lübnan halkına en içten taziye dileklerimi iletirim.Kosova’da da, bu trajedinin şok edici haberi derin bir acı ile karşılandı. Bu trajedinin, barışçıl bir dünya ve ülkeler ile arasındaki dostluk için daha çok çalışma kararlılığa dönüşmesine izin verin! Lübnan ve halkının yanındayız. Tanrı bu trajedinin kurbanlarını ve ailelerini kutsasın!” ifadelerini kullandı.

Beyrut dün akşam saatlerinde şiddetli patlamalarla adeta sarsıldı. Beyrut’taki liman bölgesinde bulunan bir depodaki 2.750 tonluk amonyum nitrat patladı.
Kızıl Haç yetkilileri ölenlerin sayısının 100’e ulaştığını açıkladı. Yetkililer 4 bin insanın da yaralandığını duyururken, çok sayıda insanın da enkaz altında kaldığını ve bu sebeple yaşamını yitirenlerin sayısının daha da artmasından endişe ettiklerini duyurdu.

Kaynak: Kosovaport.com

Önceki Haber

Bulgaristan 3 ambulans helikopteri satın alacak

Sonraki Haber

Bulgaristan’daki eylem sıla yolundaki gurbetçileri de olumsuz etkiliyor