Kosova’daki Doğru Yol Derneği Halk Dansları Kolları yeni kostümleriyle kayıt yaptı

Kosova’da faaliyet gösteren “Doğru Yol” Türk Kültür Sanat Derneği “Reşat ŞİNİK ve Erkan LAYA” Halk Dansları Kolları, 4 ayrı grupta, toplam 60 öğrenci ile çalışmalarını doludizgin sürdürüyor.

Doğru Yol Derneği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Halk Dansları Hocası Ferdi LAYA, halk dansları Rehber Hocası Figen Derviş DAKA, Dernek Başkanımız Nevzat ŞUNDO yönetimlerinde ve yönetim kurulu üyemiz Şaban NAMLECİ’nin değerli katkılarıyla faaliyetlerini gönüllü olarak sürdüren halk danslarımız ulusal ve uluslararası çapta yeni program ve festivaller için çalışmalarını kaldığı yerden sürdürüyorlar.

Yılbaşı çekimleri için derneğimizde kameralar karşısına çıkan yeni nesil halk dansları sanatçılarımızın, yeni kostümleriyle birlikte yaptıkları kayıtlardan bir tadımlık güzel kareyi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Başta halk dansları hocalarımız ve halk dansları sanatçılarımız olmak üzere, ekipte emeği geçen diğer yöneticilerimize de başarılarının daim olmasını diliyoruz. Katkı, destek, her türlü anlayış ve teşviklerinden dolayı çocuklarımızın değerli ailelerine, öğretmenlerine ve Prizren Belediyesine çok çok teşekkür ederiz.

Nesilden nesile daha nice ödüllerle göğsümüzü kabartıp gururlandırmalarını, derneğimizi, toplumumuzu başarıyla tanıtmalarını, gelenek göreneklerimizi, örf adetlerimizi, kültür sanatımızı, dilimizi, benliğimizi daha nice yüzyıllara ulaştırmalarını canı gönülden diliyor, hepsini tek tek tebrik ediyor, gözlerinden ve kocaman yüreklerinden öpüyoruz.

Yarınlar sizinle daha güzel, yolunuz her daim açık olsun çocuklar. Sizler bizim, derneğimizin ve toplumumuzun yüz akısınız! Varolun!”

Read Previous

88 yaşındaki Karadağlı Radulovic ilk kez üniversitede okuyacak

Read Next

Yunanistan’a yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 5 şahıs yakalandı