Kosova’da yürürlükte olan Kovid-19 tedbirlerinin uzatılması ve bununla birlikte 13 Eylül’de başlaması öngörülen yeni eğitim yılı başlangıcının birkez daha ertelenmesi bekleniyor.

Kosova Hükümeti’nin, Kovid-19 tedbirleri kapsamında, 13 Eylül’de başlaması öngörülen yeni eğitim yılı başlangıc tarihini bir kez daha ertelemesi bekleniyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Eğitim Sendikları Birliği Başkanı Rahman Jasharaj, ülke kurumlarının alacağı her karara saygı göstereceklerini söyledi. Jasharaj, “Eğitim Bakanı Arbërie Nagavci’nin açıklamasına baktığımızda yeni eğitim yılı başlangıç tarihinin ertelenmesinin muhtemel olduğunu görüyoruz. Bizler, ülke kurumlarının alacağı her karara saygı göstereceğiz. Ancak, birçok kişiyi ilgilendiren bu kararın bir an önce alınması gerekiyor.” dedi.

Eğitim Bakanı Arbërie Nagavci yaptığı açıklamada, Ulusal Halk Sağlığı Enstitüsü’nün Kovid-19 vakalarında düşüş yaşanana kadar tedbirlerin devam etmesi tavsiyesinde bulunduğunu ve buna bağlı olarak yeni eğitim yılı başlangıcının da bir süre daha erteleneceğine inandığını belirtmişti.

Kosovaport

Önceki Haber

Kalkandelen’deki yangında ölenlerin 12’si hasta 2’si ise hasta yakını

Sonraki Haber

K. Makedonya’da bir günde 16 bin 737 vatandaş aşı oldu