Kosova’da yayınlanan “Türkçem” Dergisi’nin 269. sayısı çıktı

Türkçe’nin Kosova’da yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması için önemli rol üstlenen Türkçem dergisi 269. sayıya ulaştı.

Türkçem Genel Yayın Yönetmeni Zeynel Beksaç’ın 269. sayıyla ilgili yazısını sizlerle paylaşıyoruz:

Türkçem dergisinin 269. Sayısıyla sizlere ulaşabilmenin mutluluğu içindeyiz. Dergimizin bu sayısı için KKTC’nin ünl yazar şair, aydını İsmail Bozkurt’la özel bir röportaj gerçekleştirdik. Umarız bu değerli yazarımızı daha yakından tanıma fırsatını bulmuş olursunuz. Bozkurt’tan ayrıca bir de Sabır adı altında bir öyküyü okuyabilirsiniz. Terane Turan Rehimli Azerbaycan’ın son yıllarda çıkış yapan değerli bir şairi. Bu sayımızda en yeni şiirleriyle sizlere merhaba diyor.

Dergimizin saygın yazarlarından Havva Tekin, “Güçlü Kadın Savaşçıdır” adlı denemesiyle bu sayıda yer alıyor. Devamında Atalay Yağmur “Ruhumda İz Bırakan Şiirler” adlı yazısıyla konuk oluyor.
Leyla Şerif Emin bu kez “ İstiklal Marşı İçinde Vatan ile Milleti Konuşturan Mehmet Akif Ersoy” adlı yazısıyla sizleri selamlıyor.

H.Yıldırım Ağanoğlu Poçitel’i yazdı. Bosna Hersek’in bu yöresini daha yakından tanımak istiyorsanız, usta kalemden bu yazıyı okumanızı salık veririz. Mustafa İsen bu sayımıza “Balkanlar’da eski ve yeni Türkçe merkezleri” adlı yazıyla konuk oluyor. Balkanları ve bizleri yakından tanıyıp izleyen bu saygın Hocamızın yazısını mutlaka okuyun.

TÜRKSOY Yazarlar Birliği ilk toplantısını Özbekistan’ın Nevai şehrinde yaptı. Ayrıntılı haber dergimiz sayfalarında. Sizden Biri adlı sayfamızda, geçenlerde 80. Yaşını görkemli bir kutlamayla kaydeden ünlü yazarımız Enver Baki için Priştine’den ilkokul öğrencisi Hira Halaç yazmış. Bir çocuk gözüyle yazarımızı nasıl tanımış? Öğrenmek istiyorsanız, yazıyı okuyun… Bu sayının arka kapağındaki şiir, ünlü şair dostumuz Mustafa Ruhi Şirin’e ait. Yeni bir sayıda buluşana dek, sağlıcakla kalın, hoş kalın…

Read Previous

Yunanistan Türk-Yunan ilişkilerindeki iyileşmenin devam etmesini istiyor

Read Next

Kırcaali’de üç yeni sosyal hizmet kuruluşu resmen açıldı